Uwaga!!!!!! Kontakt do sekretariatu pod numerem 603 779 941

Uwaga!!!!!! Kontakt do sekretariatu pod numerem 603 779 941

Wydarzenia

Z najgłębszym smutkiem przekazujemy wiadomość, że w dniu 21 lipca 2020 roku zmarł Prof. dr hab. Izasław Frenkel.

  Z najgłębszym smutkiem przekazujemy wiadomość, że w dniu 21 lipca 2020 roku w wieku 90 lat zmarł Prof. dr hab. Izasław Frenkel. Wybitny naukowiec, twórczy badacz, który był niekwestionowanym autorytetem z zakresu społeczno-demograficznych problemów obszarów wiejskich, autor niezliczonej liczby publikacji.

Czytaj więcej »

Inicjatywa Obywatelska Instytutów PAN

List Otwarty Inicjatywy Obywatelskiej Instytutów PAN w sprawie propozycji Komitetu Polityki Naukowej MNiSW z 30 kwietnia 2020 r. dotyczącej reformy Polskiej Akademii Nauk  

Czytaj więcej »

Dyrekcja IRWiR PAN

Uprzejmie informujemy, iż Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Jerzy Duszyński powierzył od 1 czerwca 2020 r. dr hab. Monice Stanny funkcję pełniącej obowiązki dyrektora IRWiR PAN do czasu powołania dyrektora wybranego w wyniku postępowania konkursowego. Postępowanie z uwagi na sytuację zagrożenia epidemicznego na terenie Polski…

Czytaj więcej »

Biuletyn o znaczeniu zmian jakościowych w przemianie pokoleniowej w gospodarstwach rolnych

Projekt SURE-Farm opublikował we współpracy z IRWiR PAN "Biuletyn o znaczeniu zmian jakościowych w przemianie pokoleniowej w gospodarstwach rolnych". Zapraszamy do zapoznania się z biuletynem.

Czytaj więcej »

Od dnia 9 marca 2020 r. do odwołania IRWiR PAN przechodzi na pracę zdalną

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 9 marca 2020 r. do odwołania IRWiR PAN przechodzi na pracę zdalną. Decyzja ta podyktowana jest zaistniałą sytuacją oraz podjętymi krokami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Czytaj więcej »

Moja sytuacja w okresie koronawirusa. Raport z badań, część I

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią raportu z badań "Moja sytuacja w okresie koronawirusa" autorstwa dr hab. Sławomira Kalinowskiego, prof. IRWiR PAN oraz mgr Weroniki Wyduby

Czytaj więcej »

IRWiR PAN wobec COVID-19. Informacja

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa IRWiR PAN działa zgodnie z regulacjami obowiązującymi w czasie pandemii. Przyjęty został plan zachowania ciągłości działania, zgodnie z którym wszyscy nasi pracownicy wykonują pracę zdalnie korzystając z infrastruktury online.  

Czytaj więcej »

Raport pt. „A Sustainable Food System for the EU"

W kwietniu ukazał się raport pt. „A Sustainable Food System for the EU". Raport został opracowany w ramach mechanizmu SAPEA (Science Advice for Policy by European Academies) przez naukowców z UE - członkinią zespołu autorskiego była dr Ruta Śpiewak z Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa…

Czytaj więcej »

Zaproszenie do składania aplikacji do projektu Smart Rural

Nabór dla obszarów wiejskich do uczestnictwa w Działaniu Przygotowawczym dla Inteligentnych Obszarów Wiejskich w 21 Wieku (Projekt ‘Smart Rural' 21)

Czytaj więcej »

Zaproszenie do publikacji w kwartalniku „Wieś i Rolnictwo”

W związku z planowanym wydaniem anglojęzycznego numeru specjalnego kwartalnika „Wieś i rolnictwo" pt. "Wieś bez rolnictwa i rolnictwo bez wsi? Perspektywa nauk społecznych" (nr 4 /2020)  zapraszamy do nadsyłania propozycji artykułów.  

Czytaj więcej »

Nowi Członkowie Komitetów Naukowych PAN

Wybrano nowych Członków Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Naukowej na kadencję 2020-2023 r. Polska Akademia Nauk ogłosiła wyniki wyborów do wszystkich komitetów naukowych PAN nowej kadencji 2020-2023. Głosowanie odbyło się po raz pierwszy przez Internet.

Czytaj więcej »

Przybyszew. Stulecie przemian polskiej wsi - rozmowa z prof. Markiem Kłodzińskim

Rozmowa z prof. Markiem Kłodzińskim, w studiu Wszechnicy o wyjątkowej historii Przybyszewa, wsi a dawniej miasta w woj. mazowieckim

Czytaj więcej »

Monografia "Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi" - już do nabycia

"Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi" - monografia o interdyscyplinarnym charakterze - do nabycia w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN wraz z Albumem "Patrząc na wieś". Zapraszamy do zakupu.

Czytaj więcej »

Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi

Projekt zainicjowany w 2015 roku w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN otrzymał dofinansowanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu "Dialog" pt.: „Ciągłość i zmiana - sto lat rozwoju wsi i rolnictwa Polski. Współpraca interdyscyplinarna nauk humanistycznych i społecznych na rzecz dialogu środowiskowego".

Czytaj więcej »

Album: "Patrząc na wieś. Sto lat rozwoju polskiej wsi."

W ramach projektu „Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi" w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa został opublikowany album ukazujący fotografie polskiej wsi na przestrzeni ostatnich stu lat.  

Czytaj więcej »

Badania

więcej