Nauka

Strona główna / Nauka / Badanie narzędzi zielonej architektury w celu poprawy wyników środowiskowych

Badanie narzędzi zielonej architektury w celu poprawy wyników środowiskowych

 

Zielona architektura WPR to połączenie definicji, wzmocnionej warunkowości, eko-schematów i wsparcia rozwoju obszarów wiejskich (zobowiązania obszarowe, zielone inwestycje, szkolenia itp.). Każde państwo członkowskie wdraża zieloną strategię w swoim planie WPR dostosowanym do jego potrzeb i priorytetów.

 

Obecnie planowanych lub prowadzonych jest kilka działań analitycznych na ten temat, które zostaną uwzględnione w niniejszym badaniu: (i) mapowanie interwencji WPR, (ii) oznaczanie interwencji według praktyki rolniczej, (iii) grupa tematyczna ds. strategii „zielonych" i powiązane prace analityczne, które koncentrują się na tych strategiach w wybranych państwach członkowskich.

 

Celem niniejszego badania jest pogłębienie zielonych strategii opracowanych przez państwa członkowskie w odniesieniu do sześciu głównych obszarów: adaptacji do klimatu, łagodzenia zmiany klimatu, gleby, powietrza, wody i różnorodności biologicznej.

 

Celem jest również zrozumienie spójności tych zielonych strategii i innych rodzajów wsparcia WPR (powiązanych, ANC, interwencji sektorowych itp.) w oparciu o odpowiednie definicje w osiąganiu celów. W badaniu przeanalizowana zostanie równowaga między obowiązkowymi wymogami a zachętami dla rolników. Oceniona zostanie również interakcja z innymi rodzajami wsparcia w ramach WPR i odpowiednimi przepisami UE (takimi jak wsparcie powiązane z produkcją i dyrektywa azotanowa), a w studiach przypadków uwzględnione zostaną krajowe inicjatywy publiczne i prywatne.

 

Badanie ma dostarczyć dowodów na to, które strategie są najbardziej skuteczne w zachęcaniu rolników do przyjmowania bardziej zrównoważonych praktyk poprzez analizę skuteczności tych strategii w odniesieniu do ogólnego celu 2, a zwłaszcza ich zdolności do zachęcania rolników do stosowania praktyk bardziej przyjaznych dla środowiska i klimatu (wykraczających poza to, co rolnicy zwykle robią).

 

Powrót