Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / Uroczystość 60-lecia pracy zawodowej Profesora Izasława Frenkla

W dniu 14 kwietnia 2014 r. w sali im. St. Staszica w Pałacu Staszica odbyło się spotkanie członków Komitetu Nauk Demograficznych PAN pracowników Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, oraz zaproszonych gości dedykowane Panu Profesorowi Izasławowi Frenklowi, wieloletniemu członkowi Komitetu Nauk Demograficznych PAN i od ponad czterdziestu lat pracownikowi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, z okazji Jego 60-lecia pracy zawodowej.
Poza osobami wymienionymi w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kierownictwa PAN i Wydziału I Akademii, a także osoby związane z instytucjami, z którymi Jubilat współpracował: Głównego Urzędu Statystycznego, Rządowej Rady Ludnościowej, Komitetu Nauk o Pracy i Polityki Społecznej PAN, Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, oraz współpracownicy i przyjaciele Pana Profesora Izasława Frenkla.
Spotkanie poprowadzili: Przewodnicząca KND PAN prof. Irena E. Kotowska oraz Dyrektor IRWIR PAN dr Mirosław Drygas. Jubilat został odznaczony Medalem PAN, który wręczyła Pani Profesor Mirosława Marody, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk. Odczytano i przekazano Jubilatowi liczne listy gratulacyjne.
Uczestnicy spotkania w atmosferze wspomnień, zachęceni wypowiedzią Profesora Izasława Frenkla, przypominali historie z niezwykłego życia Pana Profesora oraz anegdoty z okresu współpracy z nim. Wzruszającą uroczystość zakończyło przekazanie na ręce Jubilata pierwszego egzemplarza kwartalnika Wieś i Rolnictwo [1/2014], który w całości został zadedykowany Panu Profesorowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót