Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia Zakład / Seminarium pt. „Wdrażanie innowacji społecznych przez wiejskie organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania”

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w seminarium pt. „Wdrażanie innowacji społecznych przez wiejskie organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania”. Odbędzie się ono 5 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 w bibliotece IRWiR PAN (sala 274, II piętro Pałacu Staszica w Warszawie) oraz na platformie Zoom.


Prelegent: dr Katarzyna Zajda, adiunkt w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Celem seminarium jest podjęcie dyskusji na temat istoty innowacji społecznych, uwarunkowań ich wdrażania i możliwości wspierania. Omówione zostaną najważniejsze rezultaty badań ilościowych i jakościowych przeprowadzonych w gminach wiejskich dotyczących wdrażania tych innowacji przez organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania. Zaprezentowane zostaną ich przykłady, wskazane najważniejsze czynniki pobudzające organizacje wiejskie do ich realizacji. W dyskusji dotyczącej możliwości ich stymulowania zostanie uwzględniona specyfika Polski jako kraju postsocjalistycznego.

 

Link do zapisanego seminarium na YouTube: TUTAJ

 

Powrót