Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / Konferencja: Teraźniejszość i przyszłość drobnych gospodarstw rolnych w Unii Europejskiej

Uprzejmie informujemy, że Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w Warszawie, Małopolskim Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie oraz Biurem Posła do Parlamentu Europejskiego dr Czesława Siekierskiego organizuje międzynarodową konferencję naukową nt. "Teraźniejszość i przyszłość drobnych gospodarstw rolnych w Unii Europejskiej".

Konferencja poświęcona szeroko rozumianej problematyce małych gospodarstw odbędzie się w dniu 8 lipca 2011 r. w Krakowie w z udziałem przedstawicieli polskich regionów, powiatów, gmin, charakteryzujących się dużą liczbą małych gospodarstw, instytutów naukowych, doradców, gości krajowych i zagranicznych z Parlamentu Krajowego i Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstw, instytucji i agencji, a przede wszystkim samych rolników.
Na konferencji poruszona zostanie problematyka funkcjonowania małych gospodarstw w poszczególnych krajach: Austrii, Francji, Niemczech, Rumunii, Włoszech, na Węgrzech i w Polsce. Motywem przewodnim konferencji pragniemy uczynić pytanie: czy gospodarstwa małe mogą funkcjonować jako formy small-business'u - tak jak jest to w przemyśle czy usługach - czy też mają one charakter socjalny, przejściowy. Naszym celem jest również podjęcie dyskusji nad perspektywami rozwoju i możliwymi formami wsparcia dla gospodarstw małych.

Więcej informacji: http://wre.ur.krakow.pl/aktualnosci.html/700

Powrót