Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / III Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi

Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Odnowy Wsi, który odbędzie się w dniach 28–30 maja 2009 r. (czwartek-piątek-sobota) w Podlesice (Gmina Kroczyce, powiat zawierciański, województwo śląskie).

III Ogólnopolski Kongres Odnowy Wsi będzie kolejnym - po kongresach w Górażdżach (województwo opolskie 2002 r.) i Szymbarku (województwo pomorskie 2004 r.) - wydarzeniem poświęconym w całości idei odnowy wsi i jej realizacji w warunkach polskich. Głównym celem Kongresu jest uświadomienie znaczenia odnowy wsi jako istotnego instrumentu prowadzenia polityki regionalnej w Polsce (na poziomie Państwa i województw samorządowych). W trakcie Kongresu zostaną zaprezentowane wzory i dobre praktyki odnowy wsi – rozumianej jako metoda i proces rozwoju, którego głównym animatorem jest społeczność lokalna. Kongres będzie okazją do zapoznania się z doświadczeniami i efektami realizowanego w województwie śląskim Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego na lata 2006-2010.

Partnerami merytorycznymi dla organizatorów Kongresu są: Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich, Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Związek Gmin Jurajskich oraz Gmina Kroczyce.

W Kongresie udział wezmą liczni liderzy wiejscy z różnych regionów kraju, przedstawiciele samorządów terytorialnych, instytucji naukowo-badawczych oraz innych instytucji wspierania rozwoju obszarów wiejskich.

Informacje nt. Kongresu, zasad udziału i dokonywania zgłoszeń znajdują się na stronach internetowych www.odnowawsi.pl oraz www.kongres.odnowawsi.pl

 

Powrót