Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / 160 seminarium EAAE

160 seminar EAAE - Rural Jobs and the CAP

 

W dniach 1-2 grudnia 2016 r. odbyło się 160 seminarium EAAE pt. „Zatrudnienie na wsi a Wspólna Polityka Rolna" organizowane przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz Centre for European Agri - Environmental Studies (przy University of Kent, Wielka Brytania).

 

W seminarium wzięli udział przedstawiciele 13 krajów (m.in. USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Grecji, Czech, Rumunii), którzy dyskutowali o rynku pracy na obszarach wiejskich, o koncepcjach i metodologiach wykorzystywanych w ich krajach do analizy zatrudnienia oraz o różnych podejściach do zatrudnienia w rolnictwie.

 

W drugim dniu seminarium odbył się również panel ekspercki pt. „Perspektywy pracy na wsi", w którym wzięli udział: Paweł Chorąży (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju), David Freshwater (OECD/University of Kentucky, USA), Waldemar Guba (Dyrektor Departamentu Strategii, Analiz i Rozwoju w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Allan Matthews (Trinity College, Irlandia), Kamil Mirowski (Grupa Żywiec S.A.). Podczas panelu dyskutowano przede wszystkim o wpływie WPR na zatrudnienie w rolnictwie, w sektorach związanych z rolnictwem i na obszarach wiejskich.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie seminarium:

Link

 

Powrót