Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia Zakład / Seminarium pt. „Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce”

 

 

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w seminarium pt. „Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce”. Odbędzie się ono 7 listopada 2022 r. o godz. 11:00 w bibliotece IRWiR PAN (sala 274, II piętro Pałacu Staszica w Warszawie) oraz na platformie Zoom.


Prelegenci: prof. dr hab. Grzegorz Gorzelak, pracownik Zakładu Ekonomii Wsi, w latach 1996–2016 dyrektor Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr hab. Maciej Smętkowski, prof. UW.

 

Seminarium będzie poświęcone prezentacji wyników badań prowadzonych przez zespół EUROREG UW w ramach grantu NCN „Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce w ujęciu międzynarodowym”. Badania były prowadzone w kilku skalach przestrzennych – porównań europejskich, analiz - w tym modelowania – regionalnego, statystycznych analiz w skali powiatowej oraz ankiet gminnych wzbogaconych o 6 studiów przypadków. Wnioski dotyczą zarówno procesów różnicowania terytorialnego, jak i relacji efektów popytowych i podażowych oraz skutków rozwojowych, i „ogólnocywilizacyjnych”, powodowanych wykorzystaniem środków UE w Polsce.

Seminarium poprowadzi dr hab. Monika Stanny, prof. IRWiR PAN.

 

Link do zapisanego seminarium na YouTube: TUTAJ

 

Powrót