Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu ostatnich 3 lat, a którzy chcieliby realizować swój projekt badawczy w renomowanej jednostce naukowej kat. A, zajmującej się interdyscyplinarnymi badaniami w dziedzinie nauk społecznych dotyczącymi rozwoju obszarów wiejskich.

 

Badania podejmowane w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN obejmują przemiany społeczne i gospodarcze na obszarach wiejskich z uwzględnieniem m.in. ich relacji z miastami, budowania odporności wobec wyzwań demograficznych, klimatycznych, technologicznych, polaryzacji rozwoju, z uwzględnieniem trendów krajowych i globalnych. W zespole naukowym IRWiR PAN znajdują się zarówno przedstawiciele ekonomii, socjologii, demografii, politologii, gospodarki przestrzennej oraz geografii społeczno-ekonomicznej.

 

15 grudnia NCN ogłosiło konkurs SONATINA 8, którego celem jest wsparcie kariery młodych badaczy, poprzez stworzenie możliwości pełnoetatowego zatrudnienia i prowadzenia badań naukowych w Polsce oraz umożliwienie zdobycia wiedzy i doświadczenia podczas realizacji staży w wysokiej jakości zagranicznych ośrodkach naukowych.

Konkurs NCN SONATINA

 

Kontakt: Biuro IRWiR PAN (irwir@irwirpan.waw.pl)

 

 

 

 

 

 

Powrót