Strona główna / Wydarzenia

Wydarzenia

/ Aktualne wydarzenia

Gentryfikacja wsi w Polsce: znaczenie i skutki procesu

W ramach projektu pt. „Gentryfikacja wsi w Polsce: znaczenie i skutki procesu” realizowanego przez dr Dominikę Zwęglińską-Gałecką ukazała się publikacja pod tym samym tytułem. Książka stanowi piąty tom serii "Studiów nad strukturą społeczną wiejskiej Polski".

więcejmore_bullet

Prof. Grzegorz Gorzelak oraz Mgr Adrianna Wojciechowska wśród laureatów konkursów NCN OPUS oraz PRELUDIUM

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursów NCN Opus 25 oraz Preludium 22 znalazło się dwóch naukowców z IRWIR PAN.

więcejmore_bullet

Konferencja "Polska wieś i polskie rolnictwo - 20 lat w Unii Europejskiej"

W dniu 27 maja 2024 roku odbyła się konferencja pt. "Polska wieś i polskie rolnictwo - 20 lat w Unii Europejskiej" pod patronatem trzech Ministerstw - Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Funduszy i Polityki Regionalnej, Rozwoju i Technologii.

więcejmore_bullet

Dr Aleksandra Pawłowska wśród laureatek konkursu NCN SONATA

Miło nam poinformować, że wśród laureatek konkursu NCN Sonata 19 znalazła się badaczka z IRWIR PAN.

więcejmore_bullet

„Ziarno niezgody” – ekspercki raport o rzeczywistych przyczynach kryzysu w rolnictwie

Opublikowany został raport Instytutu Finansów Publicznych „Ziarno niezgody: analiza protestów rolniczych”. Autorzy: dr hab. Sławomir Kalinowski, dr hab. Wawrzyniec Czubak, dr hab. Benedykt Pepliński

więcejmore_bullet

Najnowsza publikacja "Dać to, czego naprawdę potrzeba. Raport z badań"

Na zakończenie projektu "Dać to, czego naprawdę potrzeba..." ukazała się książka, autorstwa Sylwii Michalskiej, Dominiki Zwęglińskiej-Gałeckiej, Marii Halamskiej, prezentująca wyniki kilkuletnich badań.

więcejmore_bullet

Druga rocznica ataku Rosji na Ukrainę. Wspólpraca i działania Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN z Ukrainą i jej naukowcami

24 lutego 2022 r. to data, która wyszyta została w naszej pamięci na zawsze.  Właśnie mija dwa lata od nieustającej inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Wojna zmieniła niewyobrażalnie dla nas życie Ukrainek i Ukraińców. Zmieniła też nasze naukowe wyzwania.

więcejmore_bullet

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu ostatnich 3 lat, a którzy chcieliby realizować swój projekt badawczy w renomowanej jednostce naukowej kat. A, zajmującej się interdyscyplinarnymi badaniami w dziedzinie nauk społecznych dotyczącymi rozwoju obszarów wiejskich.

 

 

więcejmore_bullet

Potencjał absorpcji uchodźców przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności lokalne. Raport z badań

Ukazał się raport z badań w projekcie "Potencjał absorpcji uchodźców przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności lokalne", zrealizowany w ramach programu Granty Interwencyjne Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na podstawie umowy nr BPN/GIN/2022/1/00021/U/000

więcejmore_bullet

Dr Dominika Zwęglińska-Gałecka oraz Mgr Agata Mróz wśród laureatek konkursów NCN Miniatura oraz Preludium

Miło nam poinformować, że wśród laureatek konkursów NCN Miniatura 7 oraz Preludium 22 znalazły się dwie badaczki z IRWIR PAN.

więcejmore_bullet

Dr hab. Monika Stanny, Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN została powołana do Komitetu do spraw Umowy Partnerstwa

Komitet jest głównym organem wspierającym Ministra Rozwoju i Ministra Finansów w procesie koordynacji wykorzystywania środków Unii Europejskiej, zgodnie z przyjętymi przez Polskę zobowiązaniami.

więcejmore_bullet

IRWIR PAN i Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności zawarło porozumienie o współpracy.

IRWIR PAN i Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności zawarło porozumienie o współpracy. Wspólnie chcemy podejmować działania na rzecz rozwoju i promocji zrównoważonego rolnictwa i żywności.

więcejmore_bullet

Ewaluacja IRWiR PAN "HR Excellence in Research"

Celem europejskiej strategii HR (Human Resources Strategy for Researchers) jest ciągła poprawa warunków zatrudnienia i rekrutacji naukowców w instytucjach europejskich. Wyznacznikiem dla strategii są dokumenty: "Europejska Karta Naukowca i Kodeks Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych" zawierające podstawowe zasady, którymi powinny kierować się instytucje działające w sferze B+R (zarówno publiczne jak i prywatne) oraz organizacje finansujące badania. Instytucje, które skutecznie wdrażają zasady Karty i Kodeksu, zostają wyróżnione przez Komisję Europejską znakiem "HR Excellence in Research". Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa został uhonorowany tym znakiem w 2016 r.

więcejmore_bullet