Strona główna / Wydarzenia

Wydarzenia

/ Aktualne wydarzenia

Zapraszamy na konferencję: "Polska wieś i polskie rolnictwo - 20 lat w Unii Europejskiej"

Serdecznie zapraszamy 27 maja 2024 roku na wydarzenie pt. "Polska wieś i polskie rolnictwo - 20 lat w Unii Europejskiej" pod patronatem trzech Ministerstw - Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Funduszy i Polityki Regionalnej, Rozwoju i Technologii - do Pałacu Staszica w Warszawie.

więcejmore_bullet

„Ziarno niezgody” – ekspercki raport o rzeczywistych przyczynach kryzysu w rolnictwie

Opublikowany został raport Instytutu Finansów Publicznych „Ziarno niezgody: analiza protestów rolniczych”. Autorzy: dr hab. Sławomir Kalinowski, dr hab. Wawrzyniec Czubak, dr hab. Benedykt Pepliński

więcejmore_bullet

Najnowsza publikacja "Dać to, czego naprawdę potrzeba. Raport z badań"

Na zakończenie projektu "Dać to, czego naprawdę potrzeba..." ukazała się książka, autorstwa Sylwii Michalskiej, Dominiki Zwęglińskiej-Gałeckiej, Marii Halamskiej, prezentująca wyniki kilkuletnich badań.

więcejmore_bullet

Druga rocznica ataku Rosji na Ukrainę. Wspólpraca i działania Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN z Ukrainą i jej naukowcami

24 lutego 2022 r. to data, która wyszyta została w naszej pamięci na zawsze.  Właśnie mija dwa lata od nieustającej inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Wojna zmieniła niewyobrażalnie dla nas życie Ukrainek i Ukraińców. Zmieniła też nasze naukowe wyzwania.

więcejmore_bullet

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN serdecznie zaprasza do współpracy młodych naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu ostatnich 3 lat, a którzy chcieliby realizować swój projekt badawczy w renomowanej jednostce naukowej kat. A, zajmującej się interdyscyplinarnymi badaniami w dziedzinie nauk społecznych dotyczącymi rozwoju obszarów wiejskich.

 

 

więcejmore_bullet

Potencjał absorpcji uchodźców przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności lokalne. Raport z badań

Ukazał się raport z badań w projekcie "Potencjał absorpcji uchodźców przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności lokalne", zrealizowany w ramach programu Granty Interwencyjne Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na podstawie umowy nr BPN/GIN/2022/1/00021/U/000

więcejmore_bullet

Dr Dominika Zwęglińska-Gałecka oraz Mgr Agata Mróz wśród laureatek konkursów NCN Miniatura oraz Preludium

Miło nam poinformować, że wśród laureatek konkursów NCN Miniatura 7 oraz Preludium 22 znalazły się dwie badaczki z IRWIR PAN.

więcejmore_bullet

Dr hab. Monika Stanny, Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN została powołana do Komitetu do spraw Umowy Partnerstwa

Komitet jest głównym organem wspierającym Ministra Rozwoju i Ministra Finansów w procesie koordynacji wykorzystywania środków Unii Europejskiej, zgodnie z przyjętymi przez Polskę zobowiązaniami.

więcejmore_bullet

IRWIR PAN i Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności zawarło porozumienie o współpracy.

IRWIR PAN i Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności zawarło porozumienie o współpracy. Wspólnie chcemy podejmować działania na rzecz rozwoju i promocji zrównoważonego rolnictwa i żywności.

więcejmore_bullet

Ewaluacja IRWiR PAN "HR Excellence in Research"

Celem europejskiej strategii HR (Human Resources Strategy for Researchers) jest ciągła poprawa warunków zatrudnienia i rekrutacji naukowców w instytucjach europejskich. Wyznacznikiem dla strategii są dokumenty: "Europejska Karta Naukowca i Kodeks Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych" zawierające podstawowe zasady, którymi powinny kierować się instytucje działające w sferze B+R (zarówno publiczne jak i prywatne) oraz organizacje finansujące badania. Instytucje, które skutecznie wdrażają zasady Karty i Kodeksu, zostają wyróżnione przez Komisję Europejską znakiem "HR Excellence in Research". Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa został uhonorowany tym znakiem w 2016 r.

więcejmore_bullet