Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia Zakład / IRWiR PAN partnerem merytorycznym konferencji pt. "Dobrostan psychiczny rolniczek i rolników"

Szanowni Państwo,
IRWiR PAN jest partnerem merytorycznym konferencji organizowanej w ramach inicjatywy Agro Woman pt. "Dobrostan psychiczny rolniczek i rolników". Odbędzie się ona 12 grudnia br. w Sali Lustrzanej w Pałacu Staszica w Warszawie. Organizatorem głównym jest Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności, patronem głównym Ambasada Holandii w Warszawie.

Skąd taki tytuł konferencji, której Instytut patronuje? Otóż zdrowie i dobrostan psychiczny rolniczek i rolników to jeden z elementów rolnictwa zrównoważonego. W rolnictwie sporo mówi się o dobrostanie zwierząt, mało o dobrostanie ludzi. Dobrostan powinien dotyczyć całego ekosystemu. Nieprzewidywalność zarobków, rynku, pogody i plonów, brak sukcesji, jak również coraz więcej regulacji oraz brak wystarczającego czasu wolnego od pracy wpływają na komfort psychiczny osób pracujących w rolnictwie.

Szczegóły wydarzenia pod linkiem, gdzie osoby zainteresowane mogą się zarejestrować* https://agrowoman.pl/wydarzenia/

*Wypełniając formularz rejestracyjny spotkają się Państwo z koniecznością zaznaczenia wszystkich zgód, w tym marketingowych, pomimo sformułowania, że jest to dobrowolne. Niestety jest to błąd, który na tym etapie nie może być już naprawiony. W imieniu Organizatorów wydarzenia serdecznie przepraszamy.

Konferencja jest bezpłatna oraz nie będzie transmitowana.

Szczegółowy program konferencji: (plik PDF)


Serdecznie zapraszam, także w imieniu Rady Programowej Agro Women
Monika Stanny

Powrót