Strona główna / Wydarzenia

Wydarzenia

/ Aktualne wydarzenia

IRWiR PAN partnerem projektu FARMWELL realizowanego w ramach programu Horyzont 2020

IRWiR PAN podpisał umowę na realizację projektu FARMWELL - Improving farmers' wellbeing through social innovation (Poprawa dobrobytu rolników poprzez innowacje społeczne).

więcejmore_bullet

Ankieta gminna 2020 rozpoczęta

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wraz z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk realizują od blisko 10 lat projekt badawczy pn. "Monitoring rozwoju obszarów wiejskich", który wykorzystuje dane pozyskane od samorządów gminnych w ramach już IV edycji ankiety gminnej.

więcejmore_bullet

Manifest na rzecz badań nad COVID-19 w UE

Dyrektor IRWiR PAN, dr hab. Monika Stanny, prof. IRWiR PAN, wsparła w imieniu naszego Instytutu "Manifesto for EU COVID-19 Research" (Manifest na rzecz badań nad COVID-19 w UE).

 

 

więcejmore_bullet

Najnowsze oferty pracy

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy

więcejmore_bullet

Z najgłębszym smutkiem przekazujemy wiadomość, że w dniu 21 lipca 2020 roku zmarł Prof. dr hab. Izasław Frenkel

Z najgłębszym smutkiem przekazujemy wiadomość, że w dniu 21 lipca 2020 roku w wieku 90 lat zmarł Prof. dr hab. Izasław Frenkel. Wybitny naukowiec, twórczy badacz, który był niekwestionowanym autorytetem z zakresu społeczno-demograficznych problemów obszarów wiejskich, autor niezliczonej liczby publikacji.

 

 

więcejmore_bullet

Inicjatywa Obywatelska Instytutów PAN

List Otwarty Inicjatywy Obywatelskiej Instytutów PAN w sprawie propozycji Komitetu Polityki Naukowej MNiSW z 30 kwietnia 2020 r. dotyczącej reformy Polskiej Akademii Nauk

 

więcejmore_bullet

Dyrekcja IRWiR PAN

Uprzejmie informujemy, iż Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Jerzy Duszyński powierzył od 1 czerwca 2020 r. dr hab. Monice Stanny funkcję pełniącej obowiązki dyrektora IRWiR PAN do czasu powołania dyrektora wybranego w wyniku postępowania konkursowego. Postępowanie z uwagi na sytuację zagrożenia epidemicznego na terenie Polski zostało przesunięte w czasie.

więcejmore_bullet

Biuletyn o znaczeniu zmian jakościowych w przemianie pokoleniowej w gospodarstwach rolnych

Projekt SURE-Farm opublikował we współpracy z IRWiR PAN "Biuletyn o znaczeniu zmian jakościowych w przemianie pokoleniowej w gospodarstwach rolnych". Zapraszamy do zapoznania się z biuletynem.

więcejmore_bullet

Moja sytuacja w okresie koronawirusa. Raport z badań, część I i II

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią raportu z badań "Moja sytuacja w okresie koronawirusa" autorstwa dr hab. Sławomira Kalinowskiego, prof. IRWiR PAN oraz mgr Weroniki Wyduby

więcejmore_bullet

IRWiR PAN wobec COVID-19. Informacja

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa IRWiR PAN działa zgodnie z regulacjami obowiązującymi w czasie pandemii. Przyjęty został plan zachowania ciągłości działania, zgodnie z którym wszyscy nasi pracownicy wykonują pracę zdalnie korzystając z infrastruktury online.

 

więcejmore_bullet

Raport pt. „A Sustainable Food System for the EU"

W kwietniu ukazał się raport pt. „A Sustainable Food System for the EU". Raport został opracowany w ramach mechanizmu SAPEA (Science Advice for Policy by European Academies) przez naukowców z UE - członkinią zespołu autorskiego była dr Ruta Śpiewak z Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa IRWiR PAN

 

więcejmore_bullet

Zaproszenie do składania aplikacji do projektu Smart Rural

Nabór dla obszarów wiejskich do uczestnictwa w Działaniu Przygotowawczym dla Inteligentnych Obszarów Wiejskich w 21 Wieku (Projekt ‘Smart Rural' 21)

więcejmore_bullet